Üye İşyerleri İçin
MobilAidat, cep telefonları üzerinden aidat toplamayı sağlayan çok pratik bir servistir. Yapılan ödemenin bedeli, faturalı hatlar için abonenin faturasına yansır, faturasız hatlar için hat sahiplerinin hesaplarından TL düşülür.
Dernek, Vakıf, Siyasi Parti, Spor Klübü v.b aidat toplayan kuruluşlar için aylık sabit panel kullanım ücreti 20 TL' dir.

Oyun siteleri, hosting firmaları v.b tek ödeme ile hizmet sağlayan firmalar için için aylık sabit panel kullanım ücreti 20 TL' dir.
  1. Üye iş yeri formunu sitemiz üzerinden doldurmalısınız.
    (Üye iş yeri olmak istiyorum)
  2. Sözleşme, başvuru formunda girdiğiniz e-posta adresine gönderilir. Sözleşmenin bir çıktısını almalı, her sayfasını kaşelemeli ve imzalamalısınız.
  3. İmzalanan sözleşme ile beraber ek belgeleri (İmza yetkilisinin kurumda görevli olduğunu gösterir belge, İmza yetkilisinin kimlik fotokopisi, Karar defterinin ilk sayfa fotokopisi, Üye aidatlarının Mobil Ödeme yöntemi ile toplanmasına dair karar örneği fotokopisi) hazırlayıp tarafımıza göndermelisiniz.
  4. Evraklar tarafımıza ulaştıktan sonra kontrolleri yapılır ve operatör onayları için başvurulur.
  5. Operatör onayları alındıktan sonra üye iş yerinin servisi aktive edilir.
  6. Servis aktive olduktan sonra üye iş yeri ödeme almaya başlayabilir.
Üye iş yeri ödemeleri her ay bir defa, biriken tahsilat tutarından üye iş yeri payına düşeni kadar sözleşmede yazılan banka hesabına yapılır.
Evet vardır. Bu limit GSM operatörlerinde MobilÖdeme için tanımlanan limittir. Farklı operatörlerde farklı limitler olabileceği gibi, farklı kategoriler için farklı limitler de uygulanabilir. Güncel rakamlara MobilÖdeme limitleri sayfasından ulaşabilirsiniz. Verilen bu rakamlar operatörler tarafından güncellenebilir.
Aidat bedeline karşılık gelen miktar, abonenin ön ödemeli TL hesabından düşülür.
Aboneye, aylık periyotlarda işlemin gerçekleştirilececeğini yazan bir SMS gönderilir. Abone, üye iş yeri servisine olan aboneliğini iptal ettirmediği sürece ücretlendirme her ay otomatik olarak gerçekleşir. Ücretlendirmeden sonra aboneye ayrıca bilgi mesajı gönderilir.
Son Kullanıcılar İçin
Üye iş yerine abone olduğunuzda, üye iş yerinin hangi periyotlarda ve ne kadar aidat bedeli topladığına dair bir SMS alırsınız. Bu SMS' i EVET ile cevapladığınızda, üye iş yeri için otomatik aidat ödemesini kabul etmiş olursunuz. Üye iş yerine ödeme yapılacağı zaman SMS bilgilendirilirsiniz. Ödeme işlemi, bir daha onayınıza gerek kalmadan otomatik olarak gerçekleşir.
Evet. Örneğin IPTAL DERNEK_ADI yazıp 8071' e sms gönderdiğiniz zaman, bu üye iş yeri üzerindeki aboneliğiniz iptal edilmiş olur.
Ödeme talep edilen mesajın içeriğinde bu miktar mutlaka belirtilir.
Tabii ki olabilirsiniz. Abone olacağınız üye iş yerinde üst sınır yoktur.
Aidat ödemeleri ÖİV' den muaftır. Örneğin aylık 5 TL' lik bir aidat ödemesi yapacaksanız, cep telefonu üzerinden ek bir vergi eklenmeden 5 TL' lik bedel ödersiniz.
Yaptığınız ödemeleri faturanızda görebilirsiniz. Ayrıca operatörünüzün Online İşlem Merkezi' nden de bu bilgilere ulaşılabilirsiniz.
Mobil Aidat servislerine abone olabilmek için telefon numaranızı önce mobil ödemeye açtırmalısınız. Sonrasında ödeme durumunuz müsaitse servis aboneliği başlatabilirsiniz.
Müşteri hizmetleri aranarak, Online İşlem'e girilerek veya en yakın Abone merkezlerine başvurarak hattınızı MobilAidat servisine kapatılabilirsiniz.
MobilAidat servisi ile ilgili yaptığınız ödeme tutarları, takip eden fatura döneminde çıkacak GSM faturanıza yansımaktadır ve toplam tek bir kalem olarak görünmektedir. Bu yüzden MobilAidat servisi ödemeleri veya GSM hizmet bedelleri ayrı ayrı ödenmemektedir.
Servis aboneliğine bağlı ücretlendirmenin iadesi yapılamaz, ancak servis aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.
Mobil Aidat, üye iş yerlerinin üyelerinden aidat toplamasına aracılık etmektedir. Dolayısıyla son kullanıcıların şikayetlerini üye iş yerlerine bildirmeleri gerekmektedir.